Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

projekt 2A

 

   

Spotkanie uczniów klasy 2 „a”
z pisarką

Agnieszką Frączek

 

     W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 2 a mogła poznać postać i twórczość Agnieszki Frączek - poetki, pisarki, naukowca, czy wykładowczyni. Autorka w książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie.  W 2019 roku otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Najmłodsi czytelnicy po zapoznaniu się z wybranymi utworami autorki przyznali, że twórczość Agnieszki Frączek idealnie trafia w ich gusta. Intryguje i zaciekawia, a tym samym skłania do wracania do biblioteki po kolejne książeczki. To teksty, które  bawią i uczą, pozwalają dostrzec piękno naszej mowy, zaskakują rymami czy obrazowaniem.

Uczniowie klasy 2 a zapoznali się z postacią Agnieszki Frączek, przeglądali i czytali  wiele pozycji książkowych, które znajdują się w szkolnej bibliotece. W klasie zostały wyeksponowane w ramach wystawki dostępne książeczki pisarki. Dzieci nauczyły się na pamięć wybranych wierszy, recytowały je zwracając szczególną uwagę na interpretację niełatwych często łamańców językowych. Następnie każdy wykonał ilustrację do wybranego przez siebie wiersza, z których powstał oryginalny album rysunków swobodnie interpretujących niektóre teksty autorki.

Zachęcamy serdecznie wszystkich do zapoznania się z ciekawymi i często niełatwymi wierszami Agnieszki Frączek. 

J.Stręk

Galeria zdjęć