Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Gala rozdania nagród

 Gala rozdania nagród w Krakowie.

 „Właśnie modlitwa inspirowana przez Pismo Święte, jest najważniejszą drogą rozwoju duchowości chrześcijańskiej. Kto potrafi poświęcić jej czas  i siły, zbiera potem obfite owoce.”

                                                                                                           św. Jan Paweł II

               W piątek 10 czerwca w Sali Królewskiej Pałacu Arcybiskupów Krakowskich odbyła się gala rozdania nagród w konkursach organizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Wzięła w niej udział nasza uczennica Agatka Waruś wraz Tatą oraz opiekunem naukowym, która uroczyście odebrała nagrodę oraz zaświadczenie Laureata Biblijnego Konkursu Tematycznego.

 Na początku spotkania ks. Michał Kania, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie przywitał wszystkich przybyłych gości oraz przypomniał, że dzięki katechezie poznajemy jeszcze bardziej Boga, staramy się odkrywać to, co piękne, co najbardziej szlachetne a nauczanie religii i udział w konkursach ma pomóc uczniom w odkrywaniu prawdy o Bogu. Następnie Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak oraz Abp Marek Jędraszewski pogratulowali uczniom osiągniętych sukcesów i wręczyli uczestnikom nagrody za udział w konkursach.

 Składając po raz kolejny gratulacje Agatce, życzę jej dalszego rozwijania pasji poznawania Słowa Bożego zawartego w Biblii, a wam drodzy uczniowie życzę, abyśmy wszyscy potrafili często sięgać po Pismo Święte, by osiągać podobne sukcesy nie tylko
w konkursach, ale także w codziennym życiu.

  Podziękowanie składam także rodzicom Agatki za wspieranie i mobilizowanie Jej w przygotowywaniu się do konkursu oraz wszelką okazaną pomoc, bez której nie byłoby tego sukcesu.

                                                                       Katecheta i opiekun

                                                                                                   Zbigniew Łapa

 

  Więcej informacji o gali rozdania nagród na stronie Archidiecezji Krakowskiej.

  https://diecezja.pl/aktualnosci/gala-rozdania-nagrod-w-konkursach-organizowanych-przez-wydzial-katechetyczny-kurii-metropolitalnej-w-krakowie/

 Galeria